Polska rasa :-)

Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Polska rasa :-)

Post autor: aganowaczek »

Z tego co wiem to "normalne" psy jak poczują zapach alkoholu to uciekają gdzie pieprz rośnie, a mój dziad jak popijam coś "z gazem" to jest wręcz namolny - wpycha się do kielicha, próbuje jęzorem oblizuje się :-) I nie ma znaczenia jaki alkohol - gustuje w piwie, winie, wermutach a nawet w metaxie :strach_4:
No i co - specyfika polskiej rasy? :happy3:
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Polska rasa :-)

Post autor: Ania W »

Nie wiem na ile to przypadłość "rasowa" ale na pewno to rodzinne u nich ;)
Łoza lubi piwo (też się pcha) i ma na swoim koncie pół kieliszka wina, bo nie pomyślałam, że może się skusić i zostawiłam za nisko ;)
Łoza lubi też kawę :cwaniak:

Ale miałam kiedyś jamnika który uwielbiał ajerkoniak :)
bea100

Re: Polska rasa :-)

Post autor: bea100 »

Piwo? Często młode psy je lubią. A i później też. To zrozumiałe i wytłumaczalne (mały Łycar...no potrzebuje drożdży :lol: ).
A poważnie- ja bym kupiła mu Lewipollen (jest tani, w aptekach bez recepty) i podawała od czasu do czasu tableteczkę.

A alkohol dla Polskich Ras? Swoją drogą dobry temat :fiufiu:

Moje suki (chyba) nie gustują, poza Dunią, która lubi wylizać kieliszeczek po Advocacie ;).

Nie stwierdziłam, czy wobec ludzi z zapachem alkoholu zachowują się jakoś inaczej :mysl_1: U mnie alkohol bardzo sporadycznie i okazjonalnie bywa.
Co prawda mam na Włochach paru meneli (zakładam pachnących dla moich suk upojnie ;) ) i tych moje obie dorosłe suki (nawet z balkonu) znają i nie cierpią i zawsze groźnie oszczekują. Ale tak samo nie cierpią panów wywożących śmieci czy szambo, więc może tu chodzi nie tylko o zapach alkoholu :zdziw_4:
Ostatnio zmieniony piątek 29 sty 2010, 08:18 przez bea100, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: Polska rasa :-)

Post autor: aganowaczek »

Cha cha cha - nie zarobię na używki ogarka :piwko:
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
musia
Posty: 731
Rejestracja: sobota 14 lut 2009, 08:32
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Polska rasa :-)

Post autor: musia »

No to mój gończak oddziedziczył zachowania po mnie.

Jak tylko poczuje alkohol odwraca się, ślinie, chowa głowę. Nawet przy wiśniach w czekoladzie
"Zagraj ma ton niemal basowy.Śpiewak trochę wyższy i spełnia rolę barytonu. Lutnia ma piękny matowy głos, a Nutka najcieniej i najwyżej ciągnie. Wszystkie tworzą chór.
To jest myśliwski śpiew, w którym dźwięczy cała psia radość życia "
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Polska rasa :-)

Post autor: Ania W »

Musiu chciałabym zobaczyć jak ślinisz się i chowasz głowę czując alkohol :D
Dla takiego widoku chyba nawet pojadę na klubówkę ;)
Awatar użytkownika
Basia
Posty: 443
Rejestracja: poniedziałek 23 mar 2009, 11:23
Gadu-Gadu: 3582961
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska rasa :-)

Post autor: Basia »

Minka nienawidzi zapachu alkoholu :nunu: . Ponieważ bardzo gryzie nam meble często smarujemy wódką lub amolem (tez jest na spirytusie) i to jako tako się sprawdza. Na szczęście alkohol szybko paruje bo inaczej nasze mieszkanie śmierdziało by jak gorzelnia :gleba:
Za to kawę nie raz już nam wypiła. Była na tyle uprzejma, że zostawiała fusy na dnie kubka :D
Pozdrawiamy,
Basia i Zuzia
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: Polska rasa :-)

Post autor: Leszek »

Co do Amona......no cóż gdyby nie lubił alkoholu by musiał zmienić właściciela. :wstydek:
Aczkolwiek ze mną nie popija.........na razie. :piwko:
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Polska rasa :-)

Post autor: weszynoska »

U nas w domu alkoholu psom się nie podaje :gleba: :twisted:

Natomiast my i owszem :piwko:

Ja myślę, że różne reakcje psów na osoby "po jednym" wiążą się z nienaturalnym zachowaniem tychże ...pies lubi konkretne i jasne sytuacje, a ludzie po alkoholu czasami są wredni, czasami nadmiernie wylewni, głośni , niepewnie się poruszający...

A psy mają pamięć węchową :psiako: u nas Diuna zasiada obok stołu zastawionego trunkami, ponieważ obowiązuje zasada, że żadnego alkoholu nie spożywa się "pod słone paluszki" więc ona skojarzyła, że zawsze coś wysępi :gleba:

Ale mieliśmy kuckę , która uwielbiała piwo i zawsze jak siadaliśmy na tarasie to ona podbiegała i trącała nas ku przypomnieniu :gleba:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Polska rasa :-)

Post autor: wszoleczek »

Nero jak na razie nie zaznał smaku ani woni alkoholu :jezyk_3: , za to porzedni pies (nie polska rasa, wiec troszke offuję) pił piwo :jezyk: . Dobre to było na sylwestra- 1 piwo i pies spał jak suseł :happy3:
Natalia i Nero
ODPOWIEDZ