NUTKA (NN) - MATKA OGARZYCH CHAMPIONÓW - 3/4 PKR OGARA

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: NUTKA (NN) - MATKA OGARZYCH CHAMPIONÓW - 3/4 PKR OGARA

Post autor: ogończyk »

wszoleczek pisze:Ja też mam nadzieję, że KW będzie jak najwięcej, bo to w końcu świeża krew, nowe geny :twisted: Tylko wszystko w granicach zdrowego rozsądku ;)
Powiedziałbym, że hodowanie Ogarów ze zdrowym rozsądkiem nie ma za dużo wspólnego. Jak tak patrzę po tych Hodowcach, których mam zaszczyt znać - to sami Wariaci jak okiem sięgnąć. :D Pzdr.
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
bea100

Re: NUTKA (NN) - MATKA OGARZYCH CHAMPIONÓW - 3/4 PKR OGARA

Post autor: bea100 »

wszoleczek pisze:Ja też mam nadzieję, że KW będzie jak najwięcej, bo to w końcu świeża krew, nowe geny
...Tylko wszystko w granicach zdrowego rozsądku ;)
Tak się i dzieje. Są hodowcy, gro, którzy tych psów w życiu nie wykorzystają. Ja to szanuję, szanuję zresztą każdą przemyślaną wizję.
Jeśli nawet ta krew nie taka "nowa" czy "świeża" i "nie z kapusty" ( ;) ) to i tak każda zdrowa i dobra domieszka (nawet to 1/4 ;) ) jest cenna bo potrzebujemy dla ogara jak największej i różnorodnej puli genetycznej.

Miszakai, mnie się Nutka Ogończyka akurat w wyrazie i jako całość, patrząc nawet na te zdjęcia, podoba, ale to rzecz (mojego) gustu o czym się nie dyskutuje. Zdjęcia niczego nie oddają zazwyczaj. I tak zresztą- ważne tu są jej (papierowe) dzieci i papierowe dzieci ich dzieci i dalej.
:fiufiu: Sama mam ogarzą sukę, prawda- nie doskonałą bo nic takie nie jest ;) , ale sukę którą trzeba zobaczyć oczami, bo jej szlachetność i wdzięk i mądrość itd i w sumie ogólny wyraz nie da się sfotografować nijak :lol: Ludzie co przychodzą oglądać ogary, bo na oczy nie widzieli a zastanawiają się nad rasą , właśnie tych oczu nie odrywają od niej...bo ona ma to coś i koniec ;)

Ogończyku- faktycznie- sami hodowcy wariaci wokoło :D
Ostatnio zmieniony środa 24 mar 2010, 22:49 przez bea100, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: NUTKA (NN) - MATKA OGARZYCH CHAMPIONÓW - 3/4 PKR OGARA

Post autor: ogończyk »

Dubel. Przepraszam.,
Ostatnio zmieniony środa 24 mar 2010, 22:51 przez ogończyk, łącznie zmieniany 1 raz.
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: NUTKA (NN) - MATKA OGARZYCH CHAMPIONÓW - 3/4 PKR OGARA

Post autor: ogończyk »

bea100 pisze:W tym roku na klubowej to Gawra KW została Najlepszą Suką Hodowlaną- to daje bardzo do myślenia :brawo_1:
Naprawdę widzę, jak fajnie zmienia się świadomość hodowców. Synowie Gawry mają dużo propozycji krycia...
GAWRA jest chyba kapitalnym psem i szczerze Jej kibicuję, choć nigdy Jej nie widziałem na żywo.. :D Pzdr.
A DUNIĘ to chyba wybiorę się do Warszawy zobaczyć na własne oczy. Jak jesteś w Niej tak zakochana to ja chcę to cudo zobaczyć. Dawnom w Stolicy nie był.
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
bea100

Re: NUTKA (NN) - MATKA OGARZYCH CHAMPIONÓW - 3/4 PKR OGARA

Post autor: bea100 »

Ogończyku- czekamy i najserdeczniej zapraszamy- i ja i Dunieczka :zgoda:
Może też, jak się uda namówić z Hanią/AniąRe - odwiedzimy i Gawrę ? ;)
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: NUTKA (NN) - MATKA OGARZYCH CHAMPIONÓW - 3/4 PKR OGARA

Post autor: Ania W »

wszoleczek pisze:Ja też mam nadzieję, że KW będzie jak najwięcej, bo to w końcu świeża krew, nowe geny :twisted: Tylko wszystko w granicach zdrowego rozsądku ;)
No właśnie ważne są tu dwa kluczowe słowa ŚWIEŻA i NOWE...a nie bazująca na hodowli, która z niewielkimi przerwami co roku wypuszcza minimum jeden miot, z czego w ostatnich latach właściwie wszytskie po jednym reproduktorze. W samej tej hodowli brakuje świeżej .

Ja wiem, że rasie potrzeba jest świeża krew tylko dokładnie tak jak wszoleczek uważam, że do tego potrzeba spokojnego planowania i ZDROWEGO ROZSĄDKU a nie nakręcania mody na KW i to wszystko jedno jakie byle bez udokumentowanego pochodzenia. Jasne, że raczej trudno mówić o 100% KW hodowanym w ciemnym lesie np. przez światłych kłusowników, którzy od pokoleń prowadzą metodyczną politykę hodowlaną ;) Pewnie część z tych psów ma korzenie wielu znanych hodowlach, tylko że jeżeli nawet mamy do czynienia z psem ze skojarzenia op i gp (co też nie jest rzadkością) to jest to 50% "świeżej krwi"....Gama czy Bruder według moich obliczeń ma jej 12,5 procent i mimo, że na zdjęciach Gama podoba mi się, jest wg ogończyka zdrowa to jednak 87,5% jej genów to geny bardzo powszechnie występujące w obecnej populacji.

I mimo tego, że jestem zwolennikiem ogarów KW (inaczej bym takiemu KW w domu jeść...i to chyba całkiem dobrze...nie dawała ;) ) to jestem też za wyznaczeniem niezbyt odległego terminy zamknięcia Księgi Wstępnej.
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: NUTKA (NN) - MATKA OGARZYCH CHAMPIONÓW - 3/4 PKR OGARA

Post autor: ogończyk »

Również jestem przekonany że KW w takiej postaci jak teraz MUSI zostać zamknięta. A nawet powinna zostać zamknięta już dawno. (Bez względu na to, że przykro by mi było z powodu moich psów) Patrząc na moje psy z perspektywy czasu nie mogę się nadziwić że miałem tyle szczęścia, że są takie jakie są.
Natomiast musi też być otwarta furtka do planowego przekrzyżowania Ogarów z innymi psami gończymi PZdr.
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: NUTKA (NN) - MATKA OGARZYCH CHAMPIONÓW - 3/4 PKR OGARA

Post autor: Aszemi »

ogończyk pisze:( Aszemi - czy wspominałem już że jesteś wielka? :D )
Do najmniejszych nie należę ale pracuję nad tym i do lata powinno sie udać :silacz:
a tak poważnie to czemu ja :mysl_1: bo ani nic nie napisałam i nie napiszę na ten temat ani nic nie zrobiłam co by mogło wzbudzić Twój podziw więc raczej pomyliłeś z kimś innym ;)
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
ODPOWIEDZ