zmiany skórne

Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: zmiany skórne

Post autor: Ola i Dunaj »

Może była to "zwykła" infekcja bakteryjna albo pasożyt powikłany bakterią, skoro przeszło po antybiotyku. Przy alergii pokarmowej świąd najczęściej sytuuje się w okol. pyska, przestrzenie m.palcowe + stan zapalny uszu.
Żeby sobie odpowiedzieć na pytanie musiałabyś przeanalizować skład Pedigree i Puriny pod kątem obecności białek, które najczęściej wywołują alergię u psów.
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: zmiany skórne

Post autor: wszoleczek »

A nie będzie to uczulenie na roztocza?
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: zmiany skórne

Post autor: Ania W »

A to stwierdzą wam tylko testy....
Jednak wydaje mi się ( biorąc pod uwagę to jak u Kefira objawia się uczulenie na roztocza - stwierdzone testami) to byłby to bardziej ogólne objawy. Ogólny świąd, uporczywe drapanie się, ocieranie...wszystko właściwie do krwi. :roll:
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: zmiany skórne

Post autor: wszoleczek »

U nas też do krwi. Chyba będę musiała zrobić psu badania na te roztocza. Jak tylko będzie ciepło to będę prać wszystkie dywany parą. Nie wiem skąd by się to mogło wziąć. Codziennie odkurzam a podłogę myję 2 razy w tygodniu :mysl_1:
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: zmiany skórne

Post autor: Ania W »

Myślę że możesz odkurzać i dwa razy dziennie a podłogę myć codziennie a i tak tylko ograniczysz a nie się pozbędziesz ;)
U mojego brata w sumie np. nie ma dywanów (nigdy nie było) , jest małe dziecko więc częściej sprzątają. Kefir miał robione testy na wszystko...i wszystkie zdał :roll: Z tym, że roztocza najgorsze. Dostał sterydy. Wet zalecił żeby zamiast zwykłego posłania kupić mu taki materac jak są w szkołach na w-f ( z takim skóropodobnym czymś na wierzchu ;) )
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: zmiany skórne

Post autor: wszoleczek »

Chyba muszę i tak wybrać się do weta, tylko do tego co go kastrował, bo chyba Nero nabawił się krwiaka małżowiny usznej :niewka:
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
delia
Posty: 249
Rejestracja: niedziela 16 cze 2013, 23:40

Re: zmiany skórne

Post autor: delia »

Wczoraj późnym wieczorem zauważyłam u mojej suki zmianę wokół jednej brodawki. Suka jest w końcowej fazie cieczki.
Zmiana wygląda następująco: nieduża opuchlizna z jednej strony wokół brodawki, wygląda jak mały rogalik. Skóra w tym miejscu jest sucha, łuszcząca się, lekko różowa. Opuchlizna nie jest twarda. Miejsce nie jest zaognione, nie jest gorące. Z sutka nie ma żadnego wysięku. Okolica nie jest bolesna. Inne brodawki bez zmian. Zachowanie suki bez zmian. Nie drapie się i nie wylizuje.

Czy to może być coś poważnego i powinnam jechać do weta? Czy to może jest związane z cieczką i może poczekać kilka dni jak się skończy i hormony opadną? Nigdy wcześniej nie miała takich problemów.
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: zmiany skórne

Post autor: aganowaczek »

Ja bym poczekała 3 dni - oczywiście, jeśli zmiana pogłębiała by się to pojechałabym do weta od razu. Może zadrapała się miejscowo, lub zjadła coś nowego?
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

ODPOWIEDZ