Polowanie na kury

Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: Polowanie na kury

Post autor: ogończyk »

Z Warszawy? To jeszcze gorzej, bo nie wiadomo skąd. :gleba: Ja bym motywował negatywnie. Łaziłbym z długą linką przy kurach i karcił karcił karcił. Za każde spojrzenie. Niech na widok kury z obrzydzeniem odwraca pysk. Jak reprymenda słowna nie pomoże - teletakt. I do skutku. Pzdr.
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: Polowanie na kury

Post autor: ogończyk »

weszynoska pisze:jak się uczy komendy "czeka pies" zapytaj ogończyka...
Paralizator.... :D Pzdr.
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Polowanie na kury

Post autor: wszoleczek »

ogończyk pisze:Ja bym motywował negatywnie.
Jestem za! Nero już z mojego tonu wie, że mu nie wolno :gleba: Na lince najlepiej szkolić, bo masz kontrolę nad psem (tylko żeby właściciel nie stał się ciężarkiem który pies będzie włóczyć... :fiufiu: ).
Mój wujek, 'wielki kynolog' wyczytał w jakiejś mądrej amerykańskiej ksiażce ( :?: ) że jeśli karcić psa, to najlepiej np gazetą i lekko po głowie albo po pysku :mysl_1: .
Ja gazet nie czytam :twisted: , więc robiłam rękawiczką :jezyk_3:
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Polowanie na kury

Post autor: hania »

wszoleczek pisze:Nero po tych paru akcjach wie, że nie wolno polować i stara się to robić pokryjomu :jezyk_3: Obawiam się puszczenia luzem, że wyobraźnia go nie opuści i poleci za zwierzyną w siną dal :evil:
On nie wie, że nie wolno polować, tylko że nie wolno polować będąc na lince/w twojej obecności.
Jak dla mnie to nie jest rozwiązanie.
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: Polowanie na kury

Post autor: ogończyk »

hania pisze:że nie wolno polować będąc na lince/w twojej obecnośc
No, jasne, ale w końcu przyszedłby moment kiedy ni stąd ni zowąd (dla Niego) linki by nie było fizycznie, a byłaby natężona uwaga Pana (i kury). Jakby to nie poskutkowało i zginęłoby następne, cudze zwierzątko zastosowałbym teletakt. Czemu tak ostro? Bo jestem przekonany, że mordowanie kur może być nałogiem dla psa, a kura w tym wypadku - też człowiek. A co byś Haniu Ty zrobiła? Pzdr.
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Polowanie na kury

Post autor: hania »

ogończyk pisze:
hania pisze:że nie wolno polować będąc na lince/w twojej obecnośc
No, jasne, ale w końcu przyszedłby moment kiedy ni stąd ni zowąd (dla Niego) linki by nie było fizycznie, a byłaby natężona uwaga Pana (i kury).
Bez linki i z odległością, to nawet bardzo natężona uwaga niewiele da. Chyba, że mamy naprawdę super wyszkolonego psa.


A co bym zrobiła to zależy od psa i sytuacji - Węszonoska wymieniła jakie są opcje. Od siebie dodam tylko tyle, że niezależnie od stosowanej metody są potrzebne kontrolowane kury ;)
Awatar użytkownika
skogspokelse
Posty: 159
Rejestracja: piątek 16 sty 2009, 17:46
Gadu-Gadu: 8206636
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polowanie na kury

Post autor: skogspokelse »

Przypomniałam sobie,że zanim doszło do wydarzenia,że kura znalazła się na naszym terenie, to byłam z Dangą na wsi, na podwórku, gdzie było dużo kur i Danga spokojnie sobie między nimi chodziła nic sobie z nich nie robiąc (a nie była już małym szczeniakiem). Dopiero, kiedy intruz wkroczył na jej terytorium, to wszystkie już są tak samo intruzami.

Za negatywnymi metodami, to raczej nie jestem. A pomysł z kurą w klatce całkiem fajny, ale czy kura zawału nie dostanie jak pies i dwa koty będą cały czas przy klatce czatować? :jezyk_3:
ODPOWIEDZ