KWPR, Ustka, 18 maja 2014 r.

Moderator: BACHMATsforanemroda

Awatar użytkownika
iwonka1
Posty: 174
Rejestracja: sobota 07 kwie 2012, 21:26
Gadu-Gadu: 0

KWPR, Ustka, 18 maja 2014 r.

Post autor: iwonka1 »

XIX Krajowa Wystawa Psów Rasowych, Ustka, 18 maja 2014 r.

Organizator: Oddział ZKwP w Słupsku
Miejsce wystawy: Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Grunwaldzka 35, Ustka


Sędzia: Marek ROSZKIEWICZ (PL)

PSY
Klasa młodzieży:
347. BASIOR Sfora Nemroda – oc. dosk., lok.1, Zw.Mł., NJwR, Zwycięzca Rasy (BOB), IV BIS Ras Polskich, II BOG-VI

Klasa otwarta:
348. RAGO z Huculskiej Łąki – oc. dosk., lok.1, CWC, Najlepszy Dorosły Pies


Gratulacje!!! :brawo_1: :piwko:


___________________________________________________

Wystawa w Ustce, oddział Słupsk
sędzia pan Marek Roszkiewicz


Ogar polski (2)
Ogar polski / Polish Hound
Psy - Dogs
Klasa młodzieży - Junior Class 1 347
Klasa otwarta - Open Class 1 348 Rago z Huculskiej Łąki


Wybieramy się na wystawę do Ustki i przy okazji robimy sobie kilkudniowe wakacje :happy3:
Rago będzie pierwszy raz nad morzem, do tej pory zawsze jeździł z nami nad jezioro. Myślę, że przed sezonem i bez tłoku na plaży i miasteczku nie będzie zbytnio uciążliwy .
Wesoło już było przy wyborze noclegu, oczywiście dzwoniłam na oferty noclegów przyjaznych psom :mrgreen: Jedni pytali o wielkość zwierzaka inni o częstotliwość szczekania. W końcu jedziemy do pana, który stwierdził, że ogar to ,,ładny, duży, myśliwski". Przynajmniej nie będzie zaskoczenia jak zobaczy nasze zwierzątko :mrgreen:
Wrażenia opiszemy po powrocie oraz załączymy fotki.
Awatar użytkownika
iwonka1
Posty: 174
Rejestracja: sobota 07 kwie 2012, 21:26
Gadu-Gadu: 0

Re: KWPR, Ustka, 18 maja 2014 r.

Post autor: iwonka1 »

Rago ocena doskonała, Najlepszy dorosły pies, CWC

Pies z klasy młodzieży ocena doskonała, BOB. Nie udało nam się dłużej porozmawiać z przemiłą właścicielką, która dopadła chwilę przed oceną do ringu bez numerka, który trzeba było odebrać w sekretariacie na drugim końcu wystawy. Pani z psem poleciała po numerek, asystentka z sędzią zrobili chwilę przerwy bo widzieli, że pies za chwilę będzie. Wnioskujemy, że pani wystawiała pierwszy raz bo zamieniała na ringu smycze z wyciąganej na normalną, do tego sędzia wszystko jej tłumaczył. Pies bardzo ładny, nie za duży, z czarniutkim czaprakiem, ładnie biegał i do tego grzeczniutki. Ze spisu wystawców wiem, że pani nazywała się Violetta Mazurowska zam. Banino.

Sędzia bardzo sympatyczny, dokładny, długo rozmawiający. Pierwszy raz nie tylko biegałam ale i chodziłam po ringu wolniejszym i szybszym krokiem. Pan do tego wypytywał czy ja wiem co to jest CWC. Przy porównaniu Rago już się ustawić ładnie nie chciał.

Co do organizacji wystawy to mały teren , chyba 9 ringów, na naszym 70 psów. Wzdłuż ustawione namioty jeden obok drugiego co praktycznie uniemożliwiało oglądanie. Wejście na ring po innych ludziach i stłoczonych psach. Pogoda zmienna, po naszej ocenie ok godz.12.30 nadciągała burza i jak dopadliśmy do naszej kwatery to zaczęło grzmieć, lać i spadł grad. Szkoda tych ludzi na wystawie i organizatorów bo im aura popsuła imprezę.
Rago na deptaku w Ustce przez weekend promował rasę :D Dużo osób go wygłaskało co mu się bardzo podobało - mógł podawać łapy, nadstawiać się do miziania. Do żadnej z restauracji nie odmówiono nam wejścia z psem, a w większości pies dostawał michę z wodą. Na plaże zakaz z psem ale chodziliśmy na zachodnią część kanału więc tam ludzi praktycznie nie było i nikt się nie czepiał. W sumie fajny wyjazd, taka namiastka wakacji.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: KWPR, Ustka, 18 maja 2014 r.

Post autor: qzia »

:silacz: :silacz: Brawo Rago i dzielni właściciele. Słyszałam od znajomych, że nawet gradobicie mieli w Ustce na wystawie. :strach_2:
Awatar użytkownika
iwonka1
Posty: 174
Rejestracja: sobota 07 kwie 2012, 21:26
Gadu-Gadu: 0

Re: KWPR, Ustka, 18 maja 2014 r.

Post autor: iwonka1 »

Były atrakcje :strach_2: My z ringu biegiem do domu, bo samochód zaparkowany pod domem gdzieś 800 metrów dalej. Burza była taka, że w większości samochodów wyły alarmy i do tego grad. Tylko mi szkoda, że już nie zdążyliśmy porozmawiać z tą panią od ogarka.
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: KWPR, Ustka, 18 maja 2014 r.

Post autor: Wilga »

Pani Mazurowska wystawiała zapewne Basiora Sfora Nemroda, po Zagłobie z Gończaków, który jest w tych samych rękach i Zafirze Sfora Nemroda.
Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: KWPR, Ustka, 18 maja 2014 r.

Post autor: irie »

... i który w finałach zajął 4 miejsce w rasach polskich ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Danuta
Posty: 2304
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 14:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Dębica

Re: KWPR, Ustka, 18 maja 2014 r.

Post autor: Danuta »

Irie - dzięki!!!!! - już uzupełniam!
Danuta i Lokis

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ViZa
Posty: 116
Rejestracja: wtorek 08 sty 2013, 00:03

Re: KWPR, Ustka, 18 maja 2014 r.

Post autor: ViZa »

Basior zajął także II miejsce w Gr. VI. I on jest po Zagłobie z Gończaków i Niwie Stary Sad.
Pozdr.
Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: KWPR, Ustka, 18 maja 2014 r.

Post autor: irie »

ViZa pisze:Basior zajął także II miejsce w Gr. VI.
Gratulacje :)
I on jest po Zagłobie z Gończaków i Niwie Stary Sad.
Słuszna uwaga. :!:

A może Basior przedstawiłby się bliżej? ;) najlepiej ze zdjęciami :prosze_1:
Obrazek
Awatar użytkownika
ViZa
Posty: 116
Rejestracja: wtorek 08 sty 2013, 00:03

Re: KWPR, Ustka, 18 maja 2014 r.

Post autor: ViZa »

Niestety nie mam żadnej fotki z wystawy. Jadę zwykle w pojedynkę.A poza tym, wszyscy byliśmy przemoknięci do ostatniej suchej nitki, więc wrażenia też mizerne :zly1:
ODPOWIEDZ